Maailma hinnatuimad veinid Cafe Lyonis!

Maailma 100 parima veinikeldri omanik tuleb Cafe Lyoni.

24. juulil 2014 kell 19:00 saab Cafe Lyonist veinigurmaanide kohtumispaik, kui maailma 100 parima veinikeldri* hulka kuuluva Salomoni veinimõisa omanikud BERTOLD ja GERTRUD SALOMON tutvustavad oma tippklassi veine hõrgutaval õhtusöögil.

„Mul on siiralt hea meelt, et nii väärikas ja kõrgelt hinnatud tippveinimeister nagu Salomon on üle 12 aasta otsustanud taas Eestisse ja just Cafe Lyoni tulla. Maailmas on tuhandeid veinikeldreid ja edu saavutada on väga raske. Salomonil on õnnestunud see nii uue kui ka vana maailma veinidega!“ räägib Cafe Lyoni juhataja Iivi Saar.

Saare sõnul sobib väärikate veinide kõrvale vaid parim tooraine, nii valis Cafe Lyoni peakokk kuuekäigulise õhtusöögi menüüsse lendkalamarjaga veiselihatartari, suitsuangerjafilee ja rukkilillevahuga kartuli-porrusupi, bouillabaisse´i kammkarbi ja krevetiga, röstitud vuti, lamba sisefilee ja Sacheri desserdi.

Toidu kõrvale pakutakse: Groovey Grüner Veltliner, Undhof Wachtberg Grüner Veltliner, Undhof Kögl Riesling, S&A Marlborough Sauvignon Blanc, Norwood Shiraz Cabernet, Finniss River Shiraz veine.

Kuuekäigulise õhtusöögi hind koos veinidega on 59.- eurot. Laudade broneerimine: info@cafelyon.ee või tel 622 9218

*2013. aastal valis ajakiri Wine & Spirits N.Y. Salomon Undhofi maailma 100 parima veinikeldri hulka. Hinnatud veinimõisas alustati tootmist juba 1792. aastal, kui perekond Salomon rajas veiniistanduse Austriasse, Kremsi.  Salomon Undhofi valged veinid on saanud väga kõrgeid hinnanguid paljudelt veinikriitikutelt üle kogu maailma.  2009. aastal valis Austria veini- ja gurmeeajakiri A LA CARTE Salomon Undhofi Austria aasta parimaks veinikeldriks. 20 aastat tagasi hakati veine tootma ka  Austraalias, Adelaide`i lähedal ja tänaseks on Salomon Estate punased Shiraz ja Cabernet Sauvignon veinid saavutanud rahvusvahelise tuntuse.

Kõige uuem projekt „Salomon & Andrew“ on sündinud koostöös Uus-Meremaal elava sõbra ja partneriga. Selle kaubamärgi all valmivad Marlborough Sauvignon Blanc ja Otago Pinot Noir hõrgud veinid.

 Liitu uudiskirjaga