EKA kunstnike pop-up näitus Viru Lyoni restoranis

Viru Lyoni restoranis on sel suvel võimalik osa saada EKA klaasikunstnike ja Café Lyoni koostööprojektist, mille raames eksponeeritakse kunstnike Mare Saare, Kristiina Uslari ja Annika Mätliku töid Viru Lyoni restoranis pop-up näitusel “Otsides ilu. Kõikjal”.

EKA klaasikunsti professor ja kunstnik Mare Saare

Restorani akendel eksponeeritakse nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt hinnatud kunstniku Jaapanist inspireeritud seeria teoseid ning töid sarjast “PHALAENOPSIS”. Autor kasutab õrnades toonides koloreeritud klaasplaatidel detailide esiletoomiseks klaasi pinnale põletatud fototrükki.  Lummavad ja meeldejäävad teosed on soojalt vastu võetud nii Eestis kui ka välismaal.

EKA klaasikunsti osakonna dotsent ja kunstnik Kristiina Uslar

Kristiina Uslari käekiri on väga eristuv ning äratanud tähelepanu kogu maailmas. Oma töid teostab ta õrnas pâte de verre tehnikas. Valgest klaasipurust äraarvamatul moel komponeeritud autoritehnikas klaasreljeefid ootavad avastamist. Restoranis eksponeeritud tööd on väike osa suuremast seeriast “Labürint. Lõpmatus”. Varasemalt on neid töid esitletud näitusel St.Peterburis ja Fääri saartel Disaini Majas.

EKA klaasikunsti eriala magistrant ja kunstnik Annika Mätlik

Annika Mätlik eksponeerib Lyonis sarja „Otsides ilu“ töid, mis põhinevad autori fotograafial.

Töödel näeme fototrükki, mis on viidud minimalismini. Pildid on Photoshopis töödeldud peaaegu abstraktseks ning asetunud seinale, kus tähelepanelikule vaatajale avanevad erakordsed loodusvaadetest tekitatud nüansid. Annika töid on varem esitletud rahvusvahelisel üliõpilastööde konkurssnäitusel Prahas, kus tema teos valiti hinnatud Stanislav Libenský Award 2017 näitusele 40 parima hulka. Stanislav Libenský Award on ainus rahvusvaheline klaasikunsti konkurss-näitus maailmas, mis on mõeldud klaasi eriala lõpetajatele.Liitu uudiskirjaga